Sklad

  • centrální a WMS systém
  • hlasové technologie
  • ocenění IT projekt roku 2006

Společnost DLC Napajedla a.s. ve svém distribučním logistickém centru o rozloze 10 600m2, provozuje suchý i chlazený sklad. Díky používání moderních technologií a efektivitě provozu je společnost schopna zajišťovat včasné zásobování obchodních sítí akcionářů, rozšiřovat počet skladových položek potravinářského a průmyslového zboží ať již pro běžný prodej, letákové akce i další marketingové aktivity prodejen akcionářů.

Ve skladu se využívá moderních hlasových technologií. Společnost se v roce 2006 zúčastnila s hlasovou technologií soutěže o “ IT projekt roku 2006″, kde obsadila první místo.

Jde tedy o sklad řízený hlasem, kdy interní komunikace při vyskladňování zboží probíhá zejména prostřednictvím hlasových terminálů, který rozdělí jednotlivé úkoly a stanoví počet připravovaných palet pro expedici a zaměstnanci skladu se tedy mohou plně věnovat jen řízení manipulačních vozíků a vlastní manipulaci se zbožím. V důsledku používání této technologie se zvýšila produktivita zaměstnanců a přesnost vychystávání zboží. Moderní terminály, moderní manipulační technika, moderní SW tak ulehčuje práci desítkám zaměstnanců společnosti.

Ve skladě je zaměstnáno cca 90 zaměstnanců, kteří pracují ve dvou směnném provozu.

Skladníci mají k dispozici 40 vychystávacích vozíků, 4 vysokozdvižné vozíky a několik paletových vozíků.

Denní kapacita expedovaných palet na prodejny se pohybuje v průměru 550 palet a na příjmu 350 palet.