Řízený sklad s hlasovým vychystáváním

DLC Napajedla již řadu let využívá Warehouse Management Systém G.O.L.D. Stock od IT společnosti Sluno.

Jedná se o robustní řešení, které řídí, kontroluje, zpracovává a provádí veškeré logistické operace a fyzické toky zboží v našem skladu. Systém sám vyhodnocuje, kam se které zboží má uložit nebo odkud se má vyskladnit.

Maximálně využívá informace o paletě, či výrobku a seskupuje objednávky pro plynulý pohyb skladníků, aby byla práce co nejvíce efektivní a produktivní (optimální vychystávací cesta). Warehouse Management Systém na napojen na centrální řídící systém G.O.L.D. Central a další systémy v rámci celého logistického řetězce.

DLC Napajedla jako jedno z prvních distribučních center v ČR implementovalo hlasové vychystávání, které umožňuje zvýšit produktivitu práce až o 30 %. Díky hlasovému vychystávání mohou skladníci získávat informace v reálném čase bez toho, aby museli manipulovat s terminálem.

Systém převádí skladové úkoly prostřednictvím hlasu do sluchátek zaměstnance a ten komunikuje se systémem nazpět. Vystačí si s několika základními příkazy a obě ruce má volné pro práci se zbožím. Zaměstnanci se tím pádem více věnují svému okolí, což vede k celkovému zvýšení bezpečnosti na skladě, ale i k nižší chybovosti.

Vedoucí směny navíc mohou dle potřeby sledovat, co který skladník právě dělá, jaké úkoly vyřešil a co má před sebou.